IVECO z zadowoleniem przekazuje informację o zwolnieniu z opłat drogowych

Strona główna / Aktualności / IVECO z zadowoleniem przekazuje informację o zwolnieniu...
IVECO z zadowoleniem przekazuje informację o zwolnieniu z opłat drogowych

Parlament niemiecki podjął uchwałę w sprawie zwolnienia z opłat drogowych pojazdów zasilanych sprężonym i skroplonym gazem ziemnym (CNG i LNG) w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku

Parlament niemiecki podjął uchwałę w sprawie zwolnienia z opłat drogowych pojazdów zasilanych sprężonym i skroplonym gazem ziemnym (CNG i LNG) w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku.

Pozytywne skutki zwolnienia z opłat drogowych będą wykraczać poza granice niemieckie, dzięki centralnemu położeniu państwa w sieci długich tras europejskich.

Zwolnienie z opłat drogowych jest dla IVECO powodem do zadowolenia, ponieważ przyspieszy przejście branży transportowej na pojazdy zasilane paliwem alternatywnym – gazem ziemnym, jednocześnie przynosząc wymierne korzyści finansowe.

IVECO uczestniczy również w otwarciu nowej stacji LNG w Bolzano, na trasie Brennero łączącej Włochy, Austrię i Niemcy, i dostarcza wiodącej firmie logistycznej FERCAM, działającej we Włoszech i Niemczech, pierwszy pojazd ciężarowy LNG do ich floty.

Turyn, 24 października 2018 r.

Parlament federalny Niemiec przyjął uchwałę w sprawie zwolnienia pojazdów o wadze powyżej 7,5 tony zasilanych paliwem alternatywnym – gazem ziemnym, z obowiązku opłacania składnika opłat drogowych związanego z zanieczyszczeniem powietrza, od dnia 1 stycznia 2019 roku na wstępny okres 2 lat. Oznacza to, że floty zasilane gazem ziemnym będą cieszyć się tymi samymi korzyściami, jak pojazdy zasilane energią elektryczną i będą zobowiązane do opłacania wyłącznie składników opłat drogowych związanych z kosztami infrastruktury i emisją hałasu. Wprowadzone zwolnienie, wraz z zapowiedzianymi w lipcu dotacjami na zakup pojazdów zasilanych gazem ziemnym (12.000 € dla pojazdów zasilanych LNG i 8.000 € dla pojazdów zasilanych CNG), dodatkowo zwiększa korzyści finansowe dla niemieckich operatorów logistycznych korzystających z tych zrównoważonych ekologicznie pojazdów ciężarowych, przynosząc oszczędności w zakresie od 9,3 do 18,7 centa na kilometr, zależnie od kategorii tonażowej.

Pierre Lahutte, prezes marki Iveco, powiedział: „ Mniej niż miesiąc po tym, jak IVECO wpisało się do historii na wystawie IAA 2018 w Hanowerze, przedstawiając swoje stoisko „100% wolne odsilników Diesla” i dając możliwość zaoferowania klientom pełnego wachlarza pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi: elektrycznych, CNG i LNG, Parlament niemiecki podjął uchwałę o zwolnieniu z opłat drogowych pojazdów ciężarowych zasilanych CNG i LNG. Zwolnienie jest uzupełnieniem dotacji mających ułatwić zakup takich pojazdów. Niemcy znajdują się na skrzyżowaniu europejskich szlaków logistycznych, a więc te zdecydowane kroki podjęte przez władze państwa, znacząco przyspieszą przejście branży transportowej na alternatywne zasilanie gazem ziemnym na całym kontynencie. Wpływ tej zmiany będzie ogromny. Obecnie natomiast jesteśmy w Bolzano, by uczestniczyć w otwarciu nowej stacji LNG na trasie Brennero łączącej Włochy, Austrię i Niemcy, i dostarczyć wiodącej firmie logistycznej FERCAM, działającej we Włoszech i Niemczech, ich pierwszy pojazd ciężarowy LNG!”.

IVECO z zadowoleniem przyjmuje informację o tej uchwale, która potwierdza od dawna wyznawaną przez firmę wizję zrównoważonego ekologicznie transportu, postrzegającą gaz ziemny jako dojrzałą technologię. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w rozwoju i wspieraniu pojazdów zasilanych gazem ziemnym firma IVECO wyznacza dziś kierunki, oferując pełny wachlarz pojazdów CNG i LNG, od lekkiego pojazdu użytkowego Daily NP, aż po pierwszy pojazd ciężarowy do przewozów długodystansowych, Stralis NP, zapewniający najlepsze osiągi i komfort w połączeniu z korzyściami środowiskowymi i ekonomicznymi gazu ziemnego, o zasięgu do 1.600 km: idealne rozwiązanie pozwalające czerpać pełne korzyści z nowych dotacji i zwolnień.

Pojazdy ciężarowe LNG i CNG spełniają specyficzne wymogi praktycznie wszystkich sektorów – od spedytorów wykorzystujących naczepy kubaturowe typu MEGA, dla których rozwiązaniem jest ciągnik niskopodwoziowy Stralis NP, do firm logistycznych działających na wszystkich dystansach, które z kolei wykorzystują pojazdy od Eurocargo NP do dystrybucji miejskiej i regionalnej, aż po Stralis NP do transportu krajowego i międzynarodowego.

Pojazdy te zapewniają wszystkie korzyści środowiskowe oferowane przez najczystsze paliwo kopalne, jakim jest gaz ziemny: emitują o 90% mniej tlenków azotu (NOx), o 99% mniej cząstek stałych (PM) oraz, przy zostosowaniu biometanu, o 95% mniej COniż analogiczne jednostki wysokoprężne.

Ponadto gaz ziemny otwiera drogę do szybszego płynnego przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym opartą na wytwarzaniu energii z odpadów organicznych lub rolnych, która pozwala osiągnąć nawet ujemną emisję gazu cieplarnianego i pochłanianie dwutlenku węgla, jako że u jej podstaw leży naturalny bilans węglowy/organiczny. W rzeczywistości stosowanie biometanu z płynnego nawozu mogłoby zmniejszyć emisję COo nawet 182% w porównaniu z paliwem tradycyjnym.

Zaletą pojazdów zasilanych gazem ziemnym jest także ich niezwykle cicha praca. Technologia Natural Power firmy IVECO, oparta na spalaniu stechiometrycznym z zapłonem iskrowym, pozwala osiągnąć poziom hałasu poniżej poziomu emitowanego przez analogiczną jednostkę wysokoprężną, co daje operatorom logistycznym konkurencyjną przewagę w zakresie dostaw miejskich i nocnych.

 

IVECO

 

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

 

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują IVECO Stralis do zastosowań w transporcie dalekobieżnym, IVECO Stralis X-Way dedykowany min. do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych. Gamę dopełnia IVECO

Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi. Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

 

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd Iveco.

 

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com

Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.